Strona główna Aktualności sportowe Czym są kody promocyjne i jak działają?

Czym są kody promocyjne i jak działają?

2
0
PODZIEL SIĘ

Kody promocyjne stanowią popularny mechanizm promocyjny w sklepach online oraz u usługodawców takich jak kasyna online albo domy bukmacherskie. Czym one są? To nic innego jak ciągi alfanumeryczne, które sklepy internetowe oferują, aby zachęcić do zakupów na swojej stronie internetowej i są zwykle związane ze strategią marketingu i promocji. Zniżka związana z kodem promocyjnym może dotyczyć pojedynczych produktów lub całego zamówienia. Gdzie można spotkać kody? Jak z nich korzystać? Jak zaplanować skuteczną kampanię promocyjną – o tym traktuje niniejszy artykuł.

Jak działają kody promocyjne?

Aby odpowiedzieć na powyższe pytanie, posłużymy się przykładem w kasynie online. Kod promocyjny w kasynie Wazamba uprawnia nas do odebrania specjalnego bonusu. Znajdziemy go na stronie operatora, możemy także skorzystać z prywatnego kody, który otrzymaliśmy mailem lub SMS-em w ramach bieżącej kampanii. Oferta wspomnianego kasyna uprawnia nas do uzyskania bonusu od depozytu, zatem jeśli posiadamy kod promocyjny, musimy wpisać go w odpowiednim polu podczas dokonywania wpłaty. Po zaakceptowaniu przez system na naszym saldzie bonusowym pojawią się dodatkowe środki na grę w postaci darmowych obrotów albo gotówki bonusowej.

W innych przypadkach klient może uzyskać rabat procentowy na dany zakup. Kody promocyjne zapewniają również klientom darmową wysyłkę lub pakowanie prezentów. Ta strategia marketingowa zasadniczo daje klientom jeszcze jeden powód do zakupu produktów lub skorzystania z usług. Jakie są dodatkowe korzyści wynikające ze stosowania kodów promocyjnych?

  • Kupony pomagają w budowaniu marki – Kody promocyjne działają jak „małe reklamy”, które pomagają w promocji produktu lub firmy. Kupony są dodatkami do istniejących już rabatów. Na przykład dana strona może oferować klientom określoną zniżkę na jakiś produkt. Kod promocyjny daje nabywcom dodatkową korzyść poza istniejącą obniżką cen. Ponadto w tej formie marketingu afiliacyjnego sklep lub kasyno płaci tylko wtedy, gdy zdobędzie klienta, a nie tylko za wyświetlanie reklamy swojego sklepu czy usługi online.
  • Kupony przyciągają pierwszych nabywców – Prawda jest taka, że klienci są bardziej skłonni do dzielenia się swoimi doświadczeniami zakupowymi z przyjaciółmi i krewnymi, przyciągając nowych klientów. Ludzie kochają promocje, a kody promocyjne oferujące rabaty przyciągają nowe osoby do sklepu online. Dodatkowo istnieje możliwość przydzielania nowych kuponów, którymi klienci mogą dzielić się z bliskimi albo znajomymi.
  • Pozytywny efekt psychologiczny kuponów – Kupony mają pozytywny psychologiczny wpływ na klientów. Po dokonaniu zakupu nabywca ma przekonanie, że otrzymał najlepszą ofertę w porównaniu do innych kupujących. Dzięki temu umacnia się więź pomiędyz klientem a daną marką.

Jak korzystać z kodów promocyjnych – mały poradnik dla przedsiębiorców

W planowaniu kampanii z użyciem kodów warto skorzystać z aplikacji mobilnych należących do marki. Możesz użyć aplikacji do samej promocji i budowania zasięgu. Dzięki apce możemy skierować akcję ją do konkretnej grupy odbiorców, ograniczyć liczbę uczestników i zamknąć promocję po określonym czasie. Dzięki temu promocja staje się bardziej ekskluzywna – a co za tym idzie, bardziej skuteczna. Możemy też poprosić uczestników o udostępnienie danych kontaktowych, opinii i innych informacji w zamian za promocję, co jeszcze bardziej zwiększy wartość planowanej kampanii. Firma może wręcz nagrodzić swoich klientów za wypełnienie ankiety. Dzięki nim można uzyskać wiele cennych informacji o klientach: kiedy zarejestrują się w promocji oraz kiedy i jak korzystają z oferowanych kodów.

Przy planowaniu promocji z kodami warto skorzystać też z mediów społecznościowych – to częsta praktyka spotykana u bukmacherów online i w kasynach. Facebook, Instagram i Twitter są kanałami, z których operatorzy korzystają nader chętnie. W ten sposób jestesmy w stanie zwiększyć zasięg swojej kampanii, dostosowując ją do każdego konkretnego kanału.

Nie zapominajmy, że można jeszcze bardziej segmentować swoich odbiorców, ogłaszając promocję za pomocą postów w ramach Facebook Ads. Tak jak zła promocja może zniszczyć wizerunek marki, tak dobra promocja przyciągnie więcej zwolenników do mediów społecznościowych i umocni naszą reputację online.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułGdzie i kiedy gala KSW 52?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here