Strona główna Artykuły bukmacherskie Rodzaje kursów bukmacherskich w zakładach sportowych

Rodzaje kursów bukmacherskich w zakładach sportowych

613
0
PODZIEL SIĘ

Przeglądasz oferty bukmacherskie i zastanawiasz się co znaczą pewne oznaczenia kursów przykładowo 1/4 lub +175? Wyświetlasz strony typerów spoza Polski i dziwi cię to w jakim formacie przedstawiają oni swoje typy, kupony i kursy na spotkania piłkarskie i inne dyscypliny? W tym poradniku przedstawimy informacje na temat rodzajów zapisywania kursów.

Kurs dziesiętny

W Polsce przez legalnych bukmacherów takich jak Fortuna oferta czy Totolotek i LV BET stosowane są dziesiętne kursy bukmacherskie czyli np. w przypadku typów z dwiema możliwymi rozwiązaniami, kurs na typ 1 wynosi 1.65. Oznacza to, iż typowane pieniądze trzeba pomnożyć przez kurs, czyli na przykład 10 PLN * 1.65 = 16,5 PLN. Prawdopodobna wygrana z takiego zakładu wynosi więc 16,5 PLN. Takie zapisywanie stosowane jest przez legalne firmy w Polsce takie jak Totolotek, Fortuna czy LV BET. Zapisywanie w ten sposób wydaje się oczywiste i najwygodniejsze, natomiast nie we wszystkich krajach bukmacherzy stosują identyczne zapisy. Oprócz formatu dziesiętnego, wyróżniamy również: amerykański , brytyjski ale również mniej popularne hong kong, indonezyjski czy też malezyjski.

Kursy w formacie brytyjskim

Kursy w formacie brytyjskim zapisywane są w następującej formie: 1/4, 6/5, 5/2 i stosują je bukmacherzy na zakłady sportowe w Wielkiej Brytanii. Kursy te przedstawiają potencjalny zysk w zależności od postawionych środków. Typer stawia 30 euro po kursie 1/6 – oznacza to więc, że potencjalny zysk wyniesie 5 złotych a pełna kwota wygranego zakładu 35 złotych.

Zysk = 30€ * 1/6 = 5€

Wypłata = 30€ * (1/6+1) = 35€

Kurs w formacie amerykańskim

Format ten przedstawia kursy bukmacherskie w formie liczby dodatniej lub ujemnej.

Kursy dodatnie pokazują wielkość zysku jeśli użytkownik typuje 100 jednostek. Przykładowy kurs +700. Oznacza to, że stawiając na przykład zakład na siatkówkę na żywo 10$ potencjalne wartości wypłaty i zysku wynosić będą:

Zysk = 10$ * 700/100 = 70$

Wypłata = 10$ * (1 + 700/100) = 80$

W przypadku kursów ujemnych firma – bukmacher określając wartość pokazuje ile typer musi typować aby wygrać 100 jednostek. Na przykład przy typowaniu 10$ po kursie -300:

Zysk = 10$ * 100/|-400| = 2,5$

Wypłata = 10$ * (1 + 100/|-400|) = 12,5$

Kursy w innych formach

Istnieją natomiast też azjatyckie formy zapisywania kursów przez bukmacherów, jednak nie są zbyt popularne i przynajmniej w pierwszej fazie typowania w zakładach sportowych nie będziesz potrzebował szczegółowych informacji na ich temat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here