Strona główna Artykuły bukmacherskie Rodzaje zakladów sportowych (cz.2)

Rodzaje zakladów sportowych (cz.2)

374
0
PODZIEL SIĘ

W kolejnej części artykułu o rodzajach zakładów przedstawimy następne, pewnie trochę mniej powszechne niż choćby 1X2, Over/Under czy Handicap, choć równie ciekawe metody gry zdarzeń sportowych. W tymże artykule zaprezentujemy na czym polegają m.in. typy: na podwójną szansę, HT/FT czy całkowity wynik.

Podwójna szansa
Jest to sposób zakładu opierający się na tym, iż określone zdarzenie może skończyć się trzema rezultatami. Dobrym przypadkiem będzie tu 1X2, który określa to czy wygra 1. Ekipa, czy będzie remis czy też wygra druga Drużyna. Dodając do tego podwójną szansę, bookmaker proponuje zakłady: 1X (wygranie pierwszej załogi lub remis), X2 (wygranie 2. drużyny lub podział punktów) i 12 (wygraną pierwszej drużyny lub wygranie drugiej ekipy). Przykład wydarzenia: Bayern Monachium – Borussia Dortmund. Użytkownik obstawia kupon z zakładem na te wydarzenie 1X (wygra Bayern lub będzie remis). Wydarzenie kończy się wygraną Bawarczyków 2:1. Postawiony zakład jest wówczas wygrany! Gdyby padł remis, podobnie kupon byłby wygrany. Jedynie w wypadku wygranej Borussii Dortmund gracz przegrałby owy zakład.

HT/FT
HT/FT są to skróty od angielskich sformułowań Half Time oraz Full Time. Typując zakład szacuje się rezultat spotkania do przerwy a także ostateczny. Wnosząc taki kupon, gracz obstawia na dwa rezultaty – jaki będzie w pierwszej połowie oraz jaki będzie rezultat finalny. Przykład zakładu: Arsenal Londyn – Manchester United. Typ: X/1 (zakład: w pierwszej połowie na remis, natomiast ostateczny wynik będzie korzystny dla drużyny Arsenalu). W pierwszej części spotkania był remis 1:1, zaś w drugiej części Arsenal zdobył kolejną bramkę i zwyciężył spotkanie. Twój typ okazuje się zwycięski – do przerwy był remis zaś event ostatecznie wygrał Arsenal. Poznaj się z promocjami i bonusami bukmacherów oraz następnie uzyskaj np. totolotek oferta 20 za darmo na rozpoczęcie gry. Praktycznie wszelkie firmy bukmacherskie dają dla nowych klientów bezpłatny zakład, dodatek powitalny lub typ bez ryzyka porażki.

Dokładny wynik
Jest to jeden spośród niezwykle ryzykownych modeli zakładów. Alternatywy precyzyjnego rozstrzygnięcia takiego meczu jest niesamowicie dużo. Ma to swoje plusy i minusy – kursy są wysokie i możliwe wygrane wysokie, lecz też prawdopodobieństwo zajścia dokładnego wyniku jest niezwykle niskie. W takim zakładzie klient typuje po prostu szczegółowy wynik spotkania – i jedynie w wypadku gdy go trafi triumfuje, nawet minimalnie inny rezultat sprawia, że zakład jest przegrany. Przykład typu: Legia Warszawa – Lech Poznań. Typ 2:1. Po pierwszej połowie spotkania futboliści z Poznania zwyciężają 1:0, jednak w drugiej połowie Legia odwraca losy wydarzenia i zdobywa dwie bramki oraz wygrywa wydarzenie 2:1. Użytkownik typujący taki wynik wygrywa kupon!

Obie drużyny strzelą
Jest to też szczególnie powszechny rodzaj zakładu, w którym należy określić czy w danym meczu obie załogi zdobędą choćby po golu czy też nie. Kupon tenże jest niezwykle często wykorzystywany w wydarzeniach dwóch niesamowicie wyrównanych i ofensywnie grających zespołów. Wtedy bardzo prawdopodobne jest to, iż obie drużyny strzelą bramki a mecz skończy się wysokim wynikiem. Wybierając taki zakład warto przemyśleć aktualną formę strzelecką obu drużyn i stwierdzić prawdopodobieństwo takiego zdarzenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here