Strona główna Artykuły bukmacherskie Rodzaje zakładów sportowych (cz.1)

Rodzaje zakładów sportowych (cz.1)

516
0
PODZIEL SIĘ

Jesteś nowicjuszem typerem? Z pewnością szukasz informacji jakie są najmodniejsze modele zakładów na spotkania a także jakie są alternatywy zawierania zakładów. Tenże artykuł pozwoli ci spostrzec na czym polegają a także jakie istnieją sposoby zakładów.

1X2
Jest to od zawsze najpopularniejsza metoda zakładów świadczona przez bookmakerów. Gracz typuje na wygraną którejś z ekip bądź remis. Niektóre dyscypliny sportowe charakteryzują się jednak tym, że pojedynek nie może skończyć się remisem np. tenis. Wówczas typ zakładu zmienia postać do zakładu z dwiema wersjami (1 albo 2) i możliwe są wówczas dwa wyniki – zwycięstwo jednego lub drugiego zawodnika lub drużyny. Należałoby ponadto przy okazji napisać o tym, że sporo bukmacherów oferuje pierwszy bezpłatny zakład gdy typer gra na zdarzenie z trzema możliwymi efektami. Wtedy typer może wystawić zakład a jeśli okaże się on przegrany, bukmacher odda wszelką kwotę zakładu na konto klienta

Over/Under
Po polsku zakład ów definiowany jest jako powyżej/poniżej a przedstawia on zakład użytkownika, który oznacza czy w określonym meczu, bądź w wybranej jego części padnie powyżej czy poniżej pewnej ilości bramek. Przedstawiając więc wydarzenie sportowe korzysta się od firmy opcję wyboru progu np. w futbolu 1.5 gola, 2.5 gola, 3.5 gola itd. Użytkownik typując wydarzenie wybiera jedną spośród oferowanych opcji – czy będzie powyżej (over) czy poniżej (under) konkretnej ilości goli. Tak jak już nadmieniliśmy, zakład tenże może dotyczyć pełnego rozmiaru czasowego (np. w piłce nożnej 90minut + doliczony okres gry) ale dodatkowo na 1. połowę lub 2. połówkę. W siatkówce dopuszczalne jest zawieranie zakładu powyżej/poniżej (over/under) oznaczonej sumie setów a ponadto punktów w całym spotkaniu albo pewnym secie. Obok progów „połówkowych”, w ofertach bukmacherów często zlokalizować można całkowite liczby np. powyżej/poniżej 3 bramek. Wtenczas stawiając np. powyżej 3 bramek – jeżeli padną 4 gole typer zwycięża, jeżeli będą 3 gole, wartość zakładu zostaje przekazana dla użytkownika Jeśli nie chcesz ryzykować własnych pieniędzy odrazu wstępie gry, warto zapoznać się z jednym z serwisów która proponuje wszystkie bonusy bukmacherskie, dzięki którym będziesz mógł postawić bez zagrożenia, odebrać darmowe pieniądze na indywidualny początkowy typ lub podwojenie pierwszego wkładu.

Handicap
Jest to też bardzo powszechny typ zakładu, w jakim bookmakerzy „dodają” lub „odejmują” przed rozpoczęciem wydarzenia którejś spośród drużyn określoną ilość goli. Bramki te na zamknięcie wydarzenia uwzględniane są do końcowego rozstrzygnięcia. Przykładowo: rozgrywany jest mecz Real Madryt – Betis Sewilla. Klient stawia Handicap -3.5 na Real. Ostatecznie spotkanie kończy się wygraną Królewskich 4:0 – kupon więc jest wygrany, ponieważ zespół z Madrytu zwyciężyła z rywalami, różnicą goli powyżej 3.5.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here