Strona główna Artykuły bukmacherskie Co to są zakłady bukmacherskie

Co to są zakłady bukmacherskie

632
0
PODZIEL SIĘ

Zakład bukmacherski to inaczej mówiąc umowa między użytkownikiem a bukmacherem, w której użytkownik typuje dany mecz oraz przewiduje jego rezultat. Firma bukmacherska przyjmuje taki rodzaj zakładu zaś po rozwiązaniu meczu rozlicza go jako wygrany, przegrany, czy też w określonych przypadkach zwraca postawioną stawkę.

Od czego zależy wysokość wygrania pieniędzy?
Wysokość potencjalnej wygranej z danego zakładu uwarunkowana jest od dwóch elementów – wielkości stawki, którą na przekazany zakład oddaje gracz, a także wielkość kursu, jaki został ustalony na konkretne zdarzenie przez bukmachera. Stawkę zawsze wskazuje typer a także to on przesądza ile kapitału postawi na poszczególny kupon. Kurs zaś jest subiektywnie definiowany przez konkretną firmę bukmacherską i stanowi część jej propozycji. Bookmakerzy najczęściej mają mocno zbliżone kursy na te same mecze, ale różnice są zawsze, nawet minimalne – co należy sprawdzać i znajdować takiego bukmachera, jaki świadczy najdoskonalszy kurs.

Zakład akumulacyjny
Jest to zakład w którym gracz typuje kilka wydarzeń jednocześnie a także aby wygrać, wszystkie z nich muszą być trafione. Na takim kuponie kursy po jakich obstawia się poszczególne spotkania mnoży się każde po kolei. Jest to wyjątkowo popularny rodzaj zakładu wśród młodych graczy, jacy stawiają wyjątkowo małą kwotę typując dużo meczów. Ewentualna wygrana jest wtedy szczególnie duża, jednakże prawdopodobieństwo wygrania pieniędzy zmniejsza się z każdym dodatkowym typowanym meczem. Stawiając w tenże sposób warto zapoznać się z ocenami różnych innych użytkowników zaawansowanych, którzy kierują własne analizy oraz przewidywania na forum bukmacherskie, dzięki czemu można dowiedzieć się o wielu ciekawostkach na temat określonego spotkania i nie grać w ciemno. Wtenczas mając np. dwa dobre typy, warto grać zakład akumulacyjny, ponieważ prawdopodobieństwo zyskania jest wielkie a i prawdopodobna wygrana może być wysoce interesująca.

Najpopularniejsze modele zawierania kuponów
Na rynku bukmacherów online, najbogatsze firmy prześcigają się w tym jak mnóstwo posiadają modeli i możliwości zawierania typów. Występują natomiast takie, które oferują wszelkie firmy albowiem są najpopularniejsze wśród typerów. Zaliczyć można do nich: zakład na wynik ostateczny (1X2 przy zdarzeniu trzytorowym, lub 12 przy zdarzeniu dwutorowym), zakład na ilość goli w wydarzeniu (powyżej/poniżej pewnej liczby) czy handicap (klient określa czy dana zespół zwycięży np. różnicą przynajmniej 1,5 bramki).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here