Strona główna Artykuły bukmacherskie Co to są surebety?

Co to są surebety?

561
0
PODZIEL SIĘ

Każdy młody gracz wyszukuje pewniaków pewnego zysku a także małego ryzyka porażki, wybierając popularne widowiska sportowe. Surebety to model zawierania zakładów, jakie dadzą ci pewny zysk ale również pewną wygraną z bukmacherem bez względu na oficjalny rezultat wydarzenia.

Surebet to nic innego jak „zakład z pewną wygraną” Wyróżnia się on tym, iż przynajmniej w dwóch odmiennych jednostkach bukmacherskich, kursy ulegają zmianie w takim stopniu iż dzięki odmiennościom kursowym na konkretne zdarzenia posiadasz gwarancję zwycięstwa niezależnie od wyniku typowanego spotkania. Wartość surebetu, obliczana jest w procentach a także wskazuje jaki zysk z zawieranych zakładów zostanie uzyskany.

Wzorzec surebetu na zakład dwutorowy:
Rozgrywane jest wydarzenie w siatkówkę gracz stawia zakład na wygraną w niniejszym spotkaniu. Zakład ten będzie więc z możliwością dwóch rozwiązań – zwycięstwem pierwszej bądź drugiej drużyny, bez alternatywy remisu tzw. zakład dwutorowy. Bukmacherzy internetowi wystawiają zawsze bardzo zbliżone kursy na dane zdarzenie, natomiast zazwyczaj w którejś firmie będzie przynajmniej nieznacznie większy kurs niżeli w kolejnej marce.

Kurs na wygraną Brazylii = 1.30 (u firmy X)
Kurs na zwycięstwo Ukrainy = 4.80 (u firmy bukmacherskiej Y)

Sposób na przewidzenie zysku z surebetów:
1) Zakład dwutorowy
A(%)=(1/(1/A+1/B))/A
B(%)=(1/(1/A+1/B))/B
2) Zakład trzytorowy
A(%)=(1/(1/A+1/B+1/C))/A
B(%)=(1/(1/A+1/B+1/C))/B
C(%)=(1/(1/A+1/B+1/C))/C

W tym wzorze mamy zakład dwutorowy, dlatego też stosujemy ze wzoru 1).
A(%)=(1/(1/1.30+1/4.80))/A=0,7869=78,69% co przy 1000 zł = 786,90 zł oraz wygranej 1022,97 zł
B(%)=(1/(1/A+1/B))/B = 0,2131=21,31% co przy 1000 zł = 213,10 zł a także wygranej 1022,88 zł

Pewny sukces typując w sumie na 1000 złotych na dwa wydarzenia wyniesie ok 23 pln. Nie jest więc to zbyt wysoki zysk, ale należy pamiętać, że przy wielokrotnie znaczniejszej kwocie pewny zysk będzie regularnie większy.

Ile można zwyciężyć na surebecie?
Jak uprzednio nadmieniliśmy procentowy zysk z takich kuponów nie jest wysoki. Maksymalne surebety osiągają ok. 10%, jednakże wyjątkowo rzadko udaje się odszukać takie zakłady. Należy jednocześnie pamiętać o tym, iż mnóstwo firm zastrzega sobie prawo do odwołania typu w przypadku gdy doszło do wysokiej omyłki przy wystawieniu kursu na dane zdarzenie. Przy określaniu firm ale także składaniu surebetów należałoby więc ustalić autentyczność danej firmy bukmacherskiej czy opinie na temat tego czy pozostali gracze mieli z danym bukmacherem problemy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here