Strona główna Artykuły bukmacherskie Co to jest handicap?

Co to jest handicap?

685
0
PODZIEL SIĘ

W ofercie firm – bukmacherów internetowych zwykle znajduje się mnóstwo wzorów zawierania zakładów, kursów ale też oferty obstawienia na rozmaite wydarzenia.

Osoby, które zaczynają grę w zakładach sportowych, mogą napotkać na początku problemy z tymże co naprawdę cechują jasne wskazania, nazwy ale też znaki wprowadzane przez bukmacherów.

Handicap jest to zakład, w jakim bukmacher dodaje do ostatecznego wyniku meczu dodatkowe bramki, punkty czy też inne wartości opisane w poszczególnym sporcie. Co owo oznacza w praktyce?

Jak widać, handicapy podzielone są na kilka kategorii:
• pełna liczba np. – 1.0
• pierwsza ćwiartka np. -1.25
• połowa np. -1.5
• trzecia ćwiartka -0.75

Pełny handicap obstawiamy na Chile -1.0
Typując ów kupon na Chile handicap -1.0, typujemy, iż zespół Chile wygra w meczu przynajmniej różnicą dwóch goli. Gdy Chile wygra jedną bramką, typer uzyskuje zwrot pełnej wartości kuponu. Gdy jednak wynik dla Chile będzie gorszy, typ jest przegrany.

Pierwsza ćwiartka typ na Chile -1.25
Wybierając taki typ na Chile -1.25, typujemy, iż zespół Chile wygra w spotkaniu przynajmniej różnicą dwóch bramek. Jeśli Chile wygra jedną bramką, typer przyjmie zwrot połowy kwoty ustawionej na tenże zakład. Jeżeli wynik dla Chile będzie gorszy, zakład jest przegrany.

Połówkowy handicap typ na Chile -1.5
Określa, to że zawierając kupony np. typ dnia na Chile handicap -1.5, stawiamy, że zespół Chile zwycięży w meczu przynajmniej różnicą dwóch bramek. Gdy Chile zwycięży jednym golem, lub rezultat będzie słabszy kupon jest przegrany.

Trzecia ćwiartka typ na Chile -0.75
Obstawiając typ -0.75 na Chile typujemy, że zespół Chile zwycięży w wydarzeniu przynajmniej różnicą dwóch goli. W przykładzie kiedy Chile zwycięży jednym golem, otrzymamy częściową wygraną rozliczaną ze specjalnego wzoru. Jeżeli rezultat dla Chile będzie słabszy, zakład jest stracony.

Jak widać, handicap ma wiele wariantów i każdy z nich charakteryzuje co innego. Obstawiając taki typ należy więc utwierdzić się co on dokładnie wyznacza a także w którym wypadku użytkownik uzyskuje pełną wygraną, kiedy jedynie częściową, kiedy połowę stawki a także kiedy kupon jest definiowany jako przegrany.

Warto też dowiedzieć się od innych typerów, którzy produkują osobiste opinie na forum bukmacherskie i dzielą się spostrzeżeniami odnośnie obstawiania kuponów sportowych online. Z pewnością młody użytkownik na tego gatunku forach otrzyma wysokie wiadomości, uwagi a także zalecenie od doświadczonych klientów, którzy ogrywają bookmakerów od wielu lat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here